Sebastian jest imieniem dosyć popularnym. Wywodzi się z języka greckiego, w którym brzmi dosłownie Sebastos. Jeszcze kilka lat temu było u szczytu popularności, dzisiaj znajduje się na nieco niższym miejscu, ale nadal chętnie jest wybierane przez rodziców dla swoich synów, bądź to przez wzgląd na jego znaczenie, bądź też z uwagi na jego brzmienie. Wiele osób zanim nada imię swemu dziecku stara się prześledzić historię danej nazwy.

Niejednokrotnie docierając do źródła znaczenia jesteśmy zaskoczeni samym tłumaczeniem i pochodzeniem jak też tym jakie historyczne postaci nosiły właśnie takie imię. Jeśli chodzi o Sebastiana to z języka greckiego człowiek święty, dostojny, godny szacunku, ten co niesie życie. Imię to oznacza także człowieka ogólnie szanowanego lub mieszkańca Sebasty a na gruncie polskim odnotowano użycie takich jego wersji: Bastianus, Bastyjan, Sebastian, Sebastyjan, Sebestyjan, Sobestyjan oraz utworzonych zdrobnień od imienia Sebastian.

Uważa się, że osoby nim obdarzone pasjonują się otaczającym je światem a dokładnie wszystkim co żyje. Są otwarci na ludzi, czasami nieprzystępni jednak wtedy kontemplują i przepełnia ich refleksja. Często też uznaje się, że imię Sebastian obdarza osoby doskonałym zdrowiem, dobrą pamięcią, wysoką inteligencją a ponadto sprawia, że są dobrymi przyjaciółmi, ojcami i wiernymi mężami.

Czasami spierają się w nich przeciwności, jednak w końcu jednak dobro zwycięża a wszystko to dzięki umiłowaniu dla pracy przynoszącej sukcesy i nad wszystko cenią sobie zawody, które dają im satysfakcję.

Bywa, że nie są zbyt towarzyscy a to dlatego, że cenią swój czas i wolą go spożytkować na coś pożytecznego zamiast tracić go na rozmowy. Poza tym Sebastian to człowiek lubiący podróże, które z kolei lepiej pozwalają mu zrozumieć otaczający go świat i odnaleźć sens życia. Wedle niektórych imienników; szanuje tradycję i jednocześnie mężczyzna obdarzony tym imieniem potrafi być nowoczesny. Może popadać w skrajności od furii po depresję a lekarstwo na to jest jedno- zadowalająca praca przynosząca uspokojenie i równowagę ducha.

Jeśli wahacie się rodzice jakie imię nadać swemu nienarodzonemu synowi, to być może Sebastian okaże się dobrym wyborem. Każde bowiem imię ma swoją siłę i poprzez swą magię może obdarzać osoby noszące je, poszczególnymi cechami. Czasami czytając o swoim imieniu w księdze imion możemy odnaleźć wiele własnych cech.